Yunus FM Dinle Eskişehir 94.0


Diğer Eskişehir Radyoları

YUNUSFM 1991 yılında Eskişehir’in ilk özel radyolarından biri olarak başladığı yayın hayatını 3984 sayılı RTÜK kanununun çıkmasıyla birlikte Yunusemre Radyo Tv Yayıncılık A.Ş. olarak 1994 yılından beri sürdürmektedir. Başlangıcından bugünümüze İsim ve Frekans değiştirmeden yayın hayatında olan YUNUSFM radyo yayıncılığında Eskişehir de hep ilklere imza atan ve taklit edilen radyo olarak tanınmaktadır.Kurucusu olan Yusuf Tezcan Eskişehir’in tanınmış iş adamlarından olup HaberEskişehir adlı aylık gazetenın ve As Sürücü Kurslarının da sahibidir.Ticaret Odası Vakfı Kurucusu ve Sektörümüzün tek mesleki örgütlenmesi olan RATEM( Radyo Televizyon Yayıncıları Meslek Birliği ) kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesidir.
Eskişehir’in üniversite şehri olarak bilinmesiyle birlikte çok yoğun öğrenci nüfus yaşamaktadır. Son sayımlarda 100 – 150 bin civarında örgün ve açıköğretim öğrencisinin yaşadığı bilinmektedir. Bu sebeple YUNUSFM dinleyici hedef kitlesi olarak üniversite öğrencileriyle orta ve yüksek gelir grubunu hedefleyerek yayınlarına devam etmektedir. Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Osmangazi Üniversitesi Gençlik Kulübü tarafından 2007 yılının en iyi yerel radyosu ve RAYAD tarafından En İyi 10 Yerel Radyo yarışmasında şehrimizde ilk 10 a girebilen tek radyo olmuştur. Ayrıca YUNUSFM Programcıları En İyi Programcılar arasında Türkiye Genelinde ilk 25 e girmiştir.
Kuruluş yıllarından 1999 sonlarına kadar Türkçe Fantezi Alaturka müzik yayınını 2000 li yılların başında Türkçe Pop türü müzik yayınına değiştirmiştir.Müzik seçimleri haftalık takip edilen dinleyicinin belirlediği şarkılardan oluşmaktadır. Çalınan her şarkının haftalık istatistiği tutulup şarkı adedi ve çalma saati tamamen profesyonel olarak programlanmıştır. Programcısız yayınlarda playlist çalmak yerıne Profesyonel Dj ler tarafından yapılan yayınlar kalitesinin göstergesidir. Profesyonel Radyo Otomasyon sistemleri ve dijital yayın tabanıyla Eskişehir de bu konuda da tek olan YUNUSFM teknojiyle kusursuzluğa daha da yaklaşarak saniye aralıksız yayına geçmiştir.
Yunus FM Eskişehir'den 94.0 frekansında pop müzik yayını yapmaktadır.Yunus FM i bu adresten Canlı Dinle.
Copyright 2011 Yunus FM Dinle Eskişehir 94.0 - Radyo Dinle , Canlı Radyo.